Jeśli zastanawiasz się, czym czyścić tapicerkę samochodową (lub czym czyścić tapicerkę meblową), przeczytasz właśnie coś, co prawdopodobnie uratuje stan wnętrza Twojego samochodu. Nie pierz tapicerki samochodowej sam! Nigdy! Zaraz napiszę Ci dlaczego?

 

Czym czyścić tapicerkę samochodową? Czym czyścić tapicerkę meblową?

 

Dlaczego warto zlecić to profesjonaliście?

 

Najczęstszym błędem popełnianym w trakcie czyszczenia tapicerki samochodowej jest wcieranie chemii (proszków, pianek) w materiał i…pozostawienie jej tam. Dlaczego jest to tak szkodliwe? Zadaniem chemii czyszczącej jest, kolokwialnie mówiąc, przyciąganie brudu. Dlatego, jeśli chemię czyszczącą wetrzemy w materiał i nie usuniemy jej z powierzchni, będzie ona przyciągała brud, a nasza tapicerka nie tylko szybciej wymagała będzie kolejnego czyszczenia, ale zacznie się niszczyć.

 

Czym czyścić tapicerkę samochodową? Czym czyścić tapicerkę meblową?

 

Nie zapominajmy, że chemia czyszcząca, jak łagodna by nie była, ma właściwości żrące. Tym samym, pozostawienie jej na materiale grozi jego odbarwieniem. Niestety, chemia czyszcząca dostępna w sklepach- ta najbardziej powszechna, którą producenci nazywają chemią „domową”, ma to do siebie, że wcieranie jej powoduje powstawanie „trwałych zacieków”. Trwałe zacieki to odbarwienia materiału przypominające rozlaną ciecz, które są nie do usunięcia. Jedynym rozwiązaniem, w takim wypadku, jest wymiana tapicerki.

 

Czym czyścić tapicerkę samochodową? Czym czyścić tapicerkę meblową? Jak powinno to wyglądać?

 

Profesjonalne czyszczenie tapicerki powinno odbywać się etapowo. W wielkim skrócie- najpierw należy bardzo dokładnie odkurzyć powierzchnię. Następnie spryskać ją specjalnym środkiem- tzw. presprayem, który ma na celu rozpuszczenie brudu. Po odczekaniu około 15 minut należy dokładnie wyszorować spryskany materiał (po chemicznym rozpuszczaniu należy wspomóc proces mechanicznie), by następnie odciągnąć wodę z powierzchni odkurzaczem ekstrakcyjnym.

 

Czym czyścić tapicerkę samochodową? Czym czyścić tapicerkę meblową? Jaka chemia?

 

Do czyszczenia tapicerek wykorzystujemy chemię z najwyższej półki- niedostępną w sklepach. Jest nie tylko skuteczna i bezpieczna dla tapicerki, ale także bezpieczna dla osób, które tę tapicerkę użytkują. Odradzamy stosowanie środków dostępnych w sklepach- proszków, płynów i pianek, których szkodliwe działanie na tapicerkę doprowadza do nieodwracalnych zniszczeń.

 

Jeśli Twoja tapicerka wymaga czyszczenia, zadzwoń już dziś i umów profesjonalne czyszczenie. Działamy w miejscowościach:

Skawina, Radziszów, Wola Radziszowska, Rzozów, Jurczyce, Myślenice, Krzywaczka, Izdebnik, Sułkowice, Rudnik, Harbutowice, Budzów, Bieńkówka, Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Zawoja i szeroko pojęta okolica.

Zadzwoń: 697267801

Kontakt

Top