Regulamin

REGULAMIN

1. Wstęp.

Poniższy regulamin stworzony został w celu jasnego określenia zasad funkcjonowania sklepu www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl oraz zasad korzystania ze sklepu internetowego pod adresem www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl

Niniejszy regulamin dotyczy sklepu Domentor, działającego pod adresem internetowym www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl, którego właścicielem jest osoba fizyczna- Andrzej Konefał- prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Domentor Andrzej Konefał, z siedzibą mieszczącą się pod adresem: ul. Podlesie 158D, 32-052 Radziszów, mającą nadany NIP: 8141664019 oraz numer REGON: 364842524 oraz będący zarejestrowany w CEIDG.

2. Postanowienia ogólne

I. Sklep internetowy www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl sprzedaż towarów prowadzi tylko i wyłącznie za pośrednictwem internetu. W momencie dokonania zakupu dochodzi do zawarcia tzw. umowy na odległość pomiędzy dwoma podmiotami: zamawiającym (Kupującym), a sklepem Domentor (Sprzedającym).

II. Firma Domentor jest projektantem, producentem i dystrybutorem wszelkich produktów dostępnych w sklepie internetowym www.domentor.net. Do firmy tej należą również wszelkie prawa do wymienionego wcześniej sklepu- w tym prawa autorskie.

III. Do zamówienia, na życzenie klienta, wystawiana jest tzw. „faktura zw”.

3. Zakupy

I. Zakupu w sklepie internetowym www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl można dokonywać 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Kolejność realizacji zamówień zgodna będzie z kolejnością ich składania.

II. Zamówienia realizowane są w dni robocze (tj. od poniedziałku do piątku). Zamówienia realizowane są w czasie od 2 do 7 dni roboczych od momentu zaksięgowania pieniędzy na koncie. Sprzedający dołoży wszelkich starań, aby czas ten był jak najkrótszy.

III. Zamówienia przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie. Istnieje możliwość rejestracji, czyli utworzenia tzw. Konta Klienta, z którego klient może składać kolejne zamówienia bez konieczności powtórnego wypełniania danych. Możliwe jest również złożenie zamówienia bez rejestracji.

IV. W momencie zamawiania konieczne jest podanie poprawnych i pełnych danych do wysyłki (imię, nazwisko, adres, adres e-mail oraz numer telefonu). W przypadku braku pełnych danych sprzedający skontaktuje się z kupującym w celu uzupełnienia braków. Może to jednak spowodować wydłużenie się czasu realizacji zamówienia.

V. Klient może anulować zamówienie lub wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu jego wysłania. O anulacji/zmianach należy niezwłocznie poinformować sklep za pośrednictwem telefonu lub skrzynki e-mail.

VI. Każde zamówienie, które zostało złożone, zostanie potwierdzone wiadomością e-mail wysłaną na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. Jeśli w 24 godzin od momentu zaksięgowania kwoty na koncie nie dojdzie do potwierdzenia ze strony sprzedającego prosimy o kontakt pod numerem telefonu lub poprzez adres mailowy (dane znajdują się w zakładce „Kontakt”).

VII. W przypadku wystąpienia okoliczności, które uniemożliwią bądź opóźnią realizację zamówienia, sprzedający niezwłocznie poinformuje o tym Kupującego.

VIII. Informacje umieszczone na stronie sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

4. Dostawa i płatność.

I. Wysyłka realizowana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej, Poczty Polskiej lub paczkomatów. Koszt wysyłki pokrywa Nabywca (Kupujący). Towar można odebrać osobiście w siedzibie firmy, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

II. Koszt wysyłki wynosi 14,10 PLN brutto.

III. Istnieją cztery metody płatności za zakupiony towar:

a) zwykły przelew na konto:

ING Bank Śląski

Nr konta: 84 1050 1445 1000 0091 0136 6137

b) szybkie płatności internetowe Tpay (transferuj.pl)

c) za pobraniem

d) na stronie www.na-macierzynskim.pl  poprzez PayPal

IV. Paczkę z zamówionym towarem należy otworzyć w obecności kuriera. W przypadku widocznych uszkodzeń zewnętrznych paczki oraz ewentualnych uszkodzeń towaru wynikających z uszkodzeń opakowania zewnętrznego, należy spisać z kurierem protokół i nie przyjmować paczki. Paczka tym samym zostanie odesłana do siedziby firmy Domentor, a towar zostanie wymieniony na nowy.

5. Zwroty, wymiany, reklamacje.

I. Akceptowane są zarówno zwroty jak i wymiany zamówionych w naszym sklepie towarów.

II. Klient ma prawo do zwrotu zakupionego towaru w ciągu 30 dni od momentu otrzymania paczki. Nie jest wymagane podanie przyczyny.

III. Zwracany/ wymieniany towar musi być fabrycznie nowy i nie może nosić śladów użytkowania. Towar ten musi posiadać komplet oryginalnych metek.

IV. Nie przyjmujemy żadnych paczek wysyłanych za pobraniem. Koszty dostawy zwrotu (koszty wysyłki zwrotnej) pokrywa zawsze Kupujący.

V. W przypadku wymiany towaru, na terenie kraju, koszt przesyłki z nowym egzemplarzem ponosi Sprzedający (Domentor). Koszt wysyłki przy każdej kolejnej wymianie pokrywa Kupujący.

VI. Sugeruje się wysyłanie zwrotów oraz wymian z potwierdzeniem nadania. Wysyłane towary są wartościowe. Brak potwierdzenia nadania będzie równoznaczny z brakiem możliwości reklamacji przesyłki w firmie kurierskiej/na poczcie w razie jej zaginięcia.

VII. Aby dokonać zwrotu/wymiany należy:

a) Wydrukować, wypełnić i podpisać formularz dostępny tutaj-> Formularz zwrotu.

b) Zapakować produkt w taki sposób, aby nie został uszkodzony w czasie transportu. Należy pamiętać o dołączeniu formularza zwrotu/wymiany do paczki.

c) Zaadresować i wysłać paczkę na adres:

Domentor Andrzej Konefał

ul. Podlesie 158D

32-052 Radziszów

VIII. Reklamację można składać w ciągu dwóch lat od daty zakupu. Do zwracanego towaru wymagane jest dołączenie dowodu zakupu oraz formularza zwrotu/wymiany- dostępny tutaj-> „Formularz reklamacyjny„. Na rozpatrzenie reklamacji mamy 14 dni. W przypadku pozytywnego jej rozpatrzenia towar zostanie wymieniony na nowy. W przypadku braku dostępności danego modelu zaproponowany zostanie inny towar do wyboru. Firma Domentor nie pokrywa kosztów związanych z wysyłką reklamacyjną od Kupującego do Sprzedającego. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji nowy towar zostanie wysłany na koszt firmy Domentor. O postępach reklamacyjnych będziemy powiadamiać mailowo.

6. Postanowienia końcowe

W sprawach nieuregulowanych powyższym regulaminem obowiązywać będą przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 31.03.2000r. Dz.U. nr 22 poz. 271.

Złożenie zamówienia równoznaczne jest z akceptacją niniejszego regulaminu.

Polityka prywatności i pliki cookies.

1. Postanowienia ogólne.

I. Użytkownicy zawierający umowy za pośrednictwem sklepu www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl oraz w związku ze świadczeniem usług drogą elektroniczną za pośrednictwem wcześniej wymienionych witryn, przekazują Administratorowi dane osobowe. W ten sposób Administrator staje się Administratorem Danych Osobowych. Administratorem Danych Osobowych jest Domentor Andrzej Konefał, ul. Podlesie 158D, 32-052 Radziszów, NIP: 8141664019 .

II. Akceptacja tego Regulaminu jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Administratora Danych Osobowych danych osobowych Użytkownika (uzyskanych poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, korzystanie ze strony internetowej sklepu www.domentor.net, strony www.na-macierzynskim.pl lub zawieranie umowy) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa (tj. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, a także ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Regulaminem). Dodatkowo, Użytkownik, może wyrazić zgodę na przetwarzanie jego danych w celach marketingowych (zgadzając się tym samym na otrzymywanie informacji handlowej od Administratora drogą elektroniczną- w tym neewslettera).

III. Administrator przetwarza dane osobowe tylko i wyłącznie po jednoznacznym udzieleniu przez Użytkownika zgody na przetwarzanie tychże danych. Dane te jednocześnie przetwarzane są jedynie w zakresie określonym przez wypełniony formularz zgody. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Administratora oraz każdorazowe podanie danych osobowych prze Użytkownika, jest dobrowolne. Brak podania danych osobowych lub brak wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych Użytkownika może jednak skutkować brakiem możliwości wykonania usługi przez Administratora na rzecz Użytkownika lub brakiem możliwości zawarcia umowy między Sprzedającym a Kupującym.

2. Zbieranie Danych Osobowych.

I. Administrator zbiera od Użytkownika dane osobowe w następujący sposób:

a) podczas rejestracji (w celu uzyskania statusu Klienta);

b) podczas zawierania umowy między Sprzedającym a Kupującym;

c) podczas wykonywania wspomnianej umowy;

d) podczas przeglądania strony internetowej www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl, automatycznie

II. Podczas rejestracji klient staje się posiadaczem własnego Konta Klienta. W trakcie rejestracji wymagane jest podanie adresu e-mail. Adres e-mail może stanowić daną osobową, która pozwala na identyfikację klienta. Klient nie musi dokonywać rejestracji- nie może wtedy jednak korzystać chociażby z historii zamówień. W przypadku kiedy klient nie dokonuje rejestracji, administrator wykorzystuje jego dane osobowe tylko w celu zawarcia umowy, wykonania umowy oraz wydania zamówionego towaru. W momencie logowania się na stronie internetowej www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl automatycznie pobierane będą takie dane osobowe jak: adres IP, typ systemu operacyjnego czy rodzaj przeglądarki internetowej, itp.

III. Zawarcie Umowy pomiędzy Kupującym a firmą Domentor wiąże się z podaniem danych wymienionych w formularzu zamówienia, tj. imienia i nazwiska, adresu zamieszkania (który jest adresem dostarczenia towaru), numeru telefonu oraz wszelkich niezbędnych danych dotyczących wybranej metody płatności.

IV. Przekazywane przez Użytkowników witryny www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl dane osobowe będą przetwarzane w celu świadczenia usług tymże Użytkownikom. Chodzi przede wszystkim o możliwość wysyłania na podany adres e-mail newslettera, możliwość zalogowania się w celu pełnego korzystania z witryny sklepu, możliwość zawarcia i wykonania umowy oraz wydania Towaru, możliwości zapłaty za zakupiony towar. Dane osobowe wykorzystywane są również w celach marketingowych i statystycznych (po uprzedniej zgodzie na ich wykorzystanie w takim celu). Jednocześnie klient wyraża zgodę na przekazanie swoich danych dostawcy towaru (tj. firmie kurierskiej) w celu realizacji transakcji i dostarczenia towaru oraz klient wyraża zgodę na przekazanie danych podmiotowi obsługującemu transakcje płatnicze (w celu obciążenia konta klienta wyłącznie w przypadku wyboru przez klienta metody płatności tzw. szybkim przelewem internetowym i tylko w zakresie koniecznym do dokonania płatności). Administrator Danych osobowych może ponadto udostępnić dane Użytkownika podmiotom trzecim tylko i wyłącznie w sytuacji gdy zezwalają na to powszechnie obowiązujące przepisy prawa w Polsce.

3. Zapewnienie zasad bezpieczeństwa.

I. Administrator Danych Osobowych zapewnia bezpieczeństwo zgromadzonych danych osobowych Użytkownika przy użyciu odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych. Zapobiegają one bezprawnemu przetwarzaniu danych osobowych, utracie, zniszczeniu, czy uszkodzeniu. Ponadto wszelkie uzyskane od Użytkowników informacje osobowe są przetwarzane w sposób zgodny z prawem, są poprawne, są uzyskane i wykorzystane tylko i wyłącznie do określonych celów, są dokładne, nie nadmiarowe, aktualne, są przechowywane bezpiecznie i przez czas nie dłuższy niż to konieczne, nie są transferowane bez zapewnienia odpowiedniej ochrony oraz są przetwarzane zgodnie z prawami przysługującymi Użytkownikom, których dotyczą.

II. Administrator strony internetowej www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl zaleca, aby w czasie rejestracji i korzystania ze strony internetowej:

a) wybrać login i hasło do Konta Klienta w taki sposób, aby niemożliwym było odgadnięcie tych danych osobom trzecim;

b) zawsze wylogować się po zakończonej sesji ze swojego Konta Klienta na stronie www.domentor.net (należy kliknąć przycisk „WYLOGUJ”- samo zamknięcie przeglądarki nie jest równoznaczne z wylogowaniem)

c) nie przekazywać swojego loginu i hasła osobom trzecim

d) mieć zainstalowany i zauktualizowany program antywirusowy, który wykryje wszelkie wirusy na dysku komputera.

e) nie logować się na Konto Klienta za pośrednictwem niezaufanych komputerów/ tabletów/ smartphonów/ innych urządzeń umożliwiających logowanie.

f) po logowaniu się na Konto Klienta na urządzeniu niezaufanym należy niezwłocznie po wylogowaniu usunąć historię przeglądania oraz nie zgadzać się na zapis jakichkolwiek danych na dysku komputera.

4. Kontakt Administratora/ Sprzedawcy z Klientem.

I. Kontakt Sklepu z Klientem następuje drogą mailową (informowanie o kolejnych etapach Umowy, czy wysłanie newslettera- po wcześniejszym zapisaniu) lub telefonicznie.

5. Zmiany danych osobowych przez Użytkownika.

I. Użytkownik ma prawo do poprawiania oraz zmiany danych osobowych. Dokonuje tego po zalogowaniu się do panelu Klienta i wybraniu opcji „zmiana danych”. W celu zmiany danych Klient może wysłać również e-mail do Administratowa Danych Osobowych.

II. Użytkownik może usunąć swoje dane osobowe. W przypadku użytkownika niezalogowanego klient taki musi mieć świadomość, że usunięcie danych jest równoznaczne z odstąpieniem od zawartej Umowy.

6. Polityka cookies.

I. Poza informacjami zawartymi w plikach cookies (tzw. ciasteczkach) nasz serwis nie zbiera automatycznie żadnych innych informacji.

II. Pliki cookies są danymi informatycznymi, zawierającymi nazwę strony internetowej, z której pochodzą, unikalny numer oraz czas ich przechowywania na danym urządzeniu, które przechowywane są w urządzeniu, na którym Klient korzystał ze strony internetowej www.domentor.net. Pliki te, na wspomnianym urządzeniu, zamieszcza Administrator- Andrzej Konefał.

III. „Ciasteczka” wykorzystuje się w celu optymalizacji korzystania z serwisu oraz lepszego dopasowania stron Witryny do Użytkownika (przede wszystkim pozwalają na rozpoznanie urządzenia Użytkownika i dopasowanie do tego urządzenia sposobu wyświetlania się witryny), w celu tworzenia statystyk związanych ze sposobem korzystania Użytkowników ze strony internetowej oraz w celu utrzymania stanu zalogowania podczas korzystania z różnych podstron Serwisu.

IV. Mówiąc o plikach cookies mamy na myśli pliki sesyjne (tymczasowe, kasujące się w momencie zamknięcia przeglądarki, wylogowania, czy opuszczenia strony internetowej) oraz stałe (przechowywane w urządzeniu Użytkownika przez czas zapisany w ich parametrach.

V. Użytkownik ma prawo dokonać zmian w kwestii plików cookies, cofając akceptację ich działania. Użytkownik ten musi jednak liczyć się z ograniczeniem niektórych funkcjonalności dostępnych na stronie internetowej www.domentor.net oraz www.na-macierzynskim.pl

VI. Więcej informacji dotyczących plików cookies dostępnych jest w przeglądarce. Należy otworzyć zakładkę „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

7. Postanowienia końcowe

I. Dane osobowe każdego Użytkownika przechowywane są w bazie danych, w której zastosowano wszelkie środki organizacyjne i techniczne zapewniające ochronę powierzanych Administratorowi danych osobowych, zgodnie z wymogami określanymi przez powszechnie panujące przepisy prawa dotyczące ochrony tychże danych (w tym rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004r. Dz. U. Nr 100, poz. 1024). Dostęp do wspomnianej bazy danych posiadają jedynie osoby upoważnione przez Adinistratora Danych Osobowych.

II. Dane szyfrowane są przy użyciu szyfrowania SSL. Zapewniamy ochronę wprowadzanych danych przed wglądem osób trzecich (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926 ze zm.).

III. O wszelkich zmianach dotyczących polityki prywatności oraz plikach cookies Użytkownik dowie się poprzez wprowadzenie przez Administratora zmian w niniejszym dokumencie.